Güncel YAKLAŞAN FAALİYET
Bisiklet 4. Çalıştayı
gün
saat
dakika
saniye
Karadeniz’de ikinci etap Onur Balkan’ın

Uluslararası Yavuz Sultan Selim Karadeniz Bisiklet Turu’nun ikinci etabı tamamlandı. Rize’de başlayıp Trabzon’dan geçerek Giresun’da son bulan etabı Salcano Sakarya BB Takımı’ndan Onur Balkan kazandı. 

 

208 km’lik ikinci etabın startını Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik verdi. 78 sporcuyla başlayan etap, yarış sırasında 2 sporcunun abandone olmasıyla 76 bisikletçi ile tamamlandı. Bisikletçiler etap boyunca aralıklarla kısa süreli yağmurlar ve sert kafa rüzgarlarıyla da mücadele etti. 

 

Yarışın başından itibaren pek çok kaçış denemesi oldu. Ufak gruplar kısa sürede yakalandı. Yarışın ortalarından sonra oluşan ve bir süre 25 sporcuya ulaşan kaçış grubu, peleton ile farkı açtı. Giresun’a yaklaşırken, Salcano Sakarya BB Takımı’ndan Onur Balkan, Azerbaycan Milli Takımı’ndan Samir Jabrayilov ve Ukrayna Milli Takımı’ndan Vitaliy Buts atak yapıp kaçış grubundan koptu. Pelatonun ve geride kalan kalabalık kaçış grubunun cevap verememesiyle, bu 3 sporcu finişe diğer sporculardan bir dakika önce geldi. Son metrelerde yaptığı solo atakla Onur Balkan hem bugünün galibiyetine uzandı hem de genel klasman liderliğini aldı. 2. sırayı Ukrayna Milli Takımı’ndan Vitaliy Buts alırken, Azerbaycan Milli Takımı’ndan Samir Jabrayilov Tour of Black Sea’de ikinci podyumunu gördü ve 3. oldu. 

 

3. olan Samir Jabrayilov’a madalyasını Giresun Özel Kalem Müdürü Ramazan Bilgiç, 2. olan Vitaliy Buts’a Giresun Trafik Şube Müdürü Ferda Yılmaz ve etap galibi Onur Balkan’a madalyasını Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut takdim etti. 

 

Turun ve etabın ilk tırmanış kapısından ilk sırada geçmeyi başaran Mersin Gençlik Spor Kulubü’nden Saeid Safarzadeh kırmızı mayonun sahibi oldu. Mayosunu Giresun Valiliği Özel Kalem Müdürü Ramazan Bilgiç verdi. Hem yeşil hem sarı mayoya sahip olan Onur Balkan’a mayolarını Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut takdim etti.

 

Uluslararası Yavuz Sultan Selim Karadeniz Bisiklet Turu’nun son etabı Giresun - Samsun arasında koşulacak.

 

Uluslararası Yavuz Sultan Selim Tour of Black Sea 2. Etap Sonuçları