Güncel YAKLAŞAN FAALİYET
Bisiklet 4. Çalıştayı
gün
saat
dakika
saniye
Milli takımımızın Fas karnesi

 

Büyük Erkek Milli Takımı, Fas’ta yarışmaya devam ediyor. Milli Takım, katıldığı 1.2 kategorisindeki üç tek günlük yarışta da podyuma çıktı. 

Millilerimiz, Fas’ta ilk olarak 17 Haziran’da koşulan, Les Challenges de La Marche Verte - GP Sakia El Hamra Yarışı’nda mücadele ettiler. 28 sporcunun katıldığı yarışta, Alman sporcu Hermann Keller birinci sırayı alırken, Batuhan Özgür ikinci ve Muhammed Atalay üçüncü oldu.

Sporcularımızın pedal çevirdiği ikinci yarış olan 19 Haziran’da yapılan GP Oued Eddahab Yarışı’nda 29 sporcu mücadele etti. Yarışı Güney Afrikalı Jason Oosthuizen kazanırken, Batuhan Özgür bu yarışta da ikinci sırayı aldı. Oğuzhan Tiryaki ise beşinci oldu. 

Milli Takımın mücadele ettiği son tek günlük yarış olan, 38 sporcunun koştuğu GP Al Massira Yarışı’nı, bir başka Güney Afrikalı sporcu Gustav Basson kazandı. Millilerimiz bu sefer de Ahmet Örencik’in ikinci sırayı almasıyla podyum gördü. 

Millilerimizin son katılacağı mücadele, 22-24 Haziran tarihleri arasında koşulacak, 2.2 kategorisindeki, üç etaplı Challenge International du Sahara Marocain olacak.