Güncel YAKLAŞAN FAALİYET

STRATEJİK PLAN

Bisiklet sporunu ülkemizde bilimsel anlamda üzerinde çalışılan bir dal haline getirmek ve bu çalışmaları yaygınlaştırmak üzere, üniversiteler ile ortak çalışmalar yaparak bisiklet sporu ile ilgilenenleri akademik kariyere teşvik etmek nihai hedeflerimizdendir. 
(Kurtuluşun Bilimden olduğunu bilinciyle Isparta ve Antalya Üniversiteleri Spor Bilimleri Fakülteleri ile birlikte çalışıyoruz.)
Bisiklet sporunda antrenörlerin yanı sıra menajer, mekanisyen ve masör gibi sahada diğer görevleri üstlenenlerin görev tanımlarını ve standartlarını oluşturmayı hedefliyoruz. 
2016’nın Kasım ayından itibaren göreve geldiğimizden beri eğitimsiz olan antrenörlerin ve mekanisyenlerin eğitimlerine önem vererek her alanda ileriye gitmeleri için çalıştaylar düzenlemeye devam ediyoruz.
Okul Sporları içerisinde bisiklet sporunu daha popüler hale getirerek, ‘’OKULDAN EVE PROJESİ ’’ ile bisiklet sporunu temele indirgemek hedeflerimiz arasındadır.
Sayın Bakanımızın başlattığı spor turizmi ile bizimde göreve geldiğimizden beri, soğuk ülkelerin sporcularını kış aylarında ülkemizin Akdeniz ve Ege kıyılarında misafir ederken yaz aylarında ise iç Anadolu’da konaklatarak 30-40 bin sporcuya ulaştırdığımız hedefimizi daha da artırarak 100 binlere çıkarmayı planlıyoruz.
Tematik Spor Liseleri Projesinde bisiklet branşına işlerlik kazandırmak ve pilot bölgelerde Spor Liselerine ve Üniversitelere bisiklet sınıfları açtırmayı hedefliyoruz.
Olimpik Veledrom Projeleri kapsamında; 
Yeni pistlerin inşası yönünde çalışmalarımız hızlı bir şekilde projelendirilmektedir. Bu çalışmalarımızı Pilot bölgelerde ‘açık beton velodrom projeleri olarak çoğaltmayı düşünüyoruz. Ayrıca ülkemizde 12’ye çıkarmayı düşündüğümüz Veledrom sayımız ile Veledrom Ligleri kurmayı ve Olimpiyatlarda en az 4 madalya hedefimize ulaşmayı istiyoruz.
2021 yılında Konya’da yapılacak olan İslam Oyunları’na yetişecek olan Veledrom için Avrupa’ya göndereceğimiz sporcularımız mevcuttur. UCİ’den ülkemizde gelen hakemler yerine kendi hakemlerimizi yetiştirmek hedeflerimizin başında gelmektedir.
Sponsorluk müessesesini geliştirerek standartlarını oluşturmak ve Bakanlığa olan yükümüzü hafifletmek istiyoruz.
Antrenör ve hakemlerin hizmet içi eğitimleri de dâhil olmak üzere, kurs ve seminer programlarını arttırmak, seviyelerini yükseltmek ve en kısa zamanda geliştirmek istiyoruz.
Milli Takımlarımızın Avrupa Şampiyonaları, Dünya Şampiyonaları, Gençlik Oyunları ve Olimpiyat Oyunları’nda kademe kademe başarılarını hızla yükselterek ülkemizin adının bisiklet branşında da layık olduğu en üst seviyede anılmasını sağlamak istiyoruz.