Güncel YAKLAŞAN FAALİYET
Bisiklet 4. Çalıştayı
gün
saat
dakika
saniye
Yavuz Sultan Selim Karadeniz Bisiklet Turu’nda şampiyon Onur Balkan

17 Mayıs’ta Rize’den start alan Uluslararası Yavuz Sultan Selim Karadeniz Bisiklet Turu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatu¨rk’u¨n Samsun’a çıkışının 100. yılında Samsun, Çarşamba’da sona erdi.

76 sporcuyla başlayan 170 km’lik son etapta 7 sporcunun abandone olmasıyla 69 bisikletçi ile tamamlandı. Ordu - Samsun arasında geçilen sahil yolu gu¨zel manzarasıyla yarışa estetik bir görüntü katarken, bol virajlarıyla heyecanı artırdı.

Yarışın ortalarında oluşan kaçış grubu farkı bir ara 1 dakikaya kadar çıkarsada ana grup aradaki farkı kapattı. Sonrasında Apple Team’den Anton Lavrentyev ve VIB Sportsman’dan Azzedine Lagab’dan bir kaçış denemesi geldi. Uzun süre kaçan ikili son 15 km’de yakalandı. Toplu sprinte gidilen finişte galibiyet 2. etabın da
birincisi olan Salcano Sakarya BB Takımı’ndan Onur Balkan’a oldu. Yarışın ikincisi Torku Şekerspor’dan Batuhan Özgu¨r, üçünsü  Ukrayna Milli Takımı’ndan Vitaliy Buts oldu.

Onur Balkan bu galibiyetle beraber Tour of Black Sea’nin kazananı ve Sarı Mayo’nun sahibi oldu.  Balkan ayrıca en iyi sprintere verilen Yeşil Mayo’yu da kazandı. En iyi tırmanışçının giydiği Kırmızı Mayo’nun sahibi ise Ukrayna Milli Takımı’ndan Oleksandr Prevar oldu. Takım klasmanında ise lider Salcano Sakarya BB Takımı oldu.

Uluslararası Yavuz Sultan Selim Tour of Black Sea 3. Etap Sonuçları