Güncel YAKLAŞAN FAALİYET

BİSİKLET MODÜL PROGRAMI

Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezleri bünyesinde Bisiklet (Modüler Sistemle) kurs açılabilmesi için Türkiye Bisiklet Federasyonu, Dağ Bisikleti Teknik kurul, Dağ Bisikleti Milli Takım Antrenörleri ve Eğitim Kurulu tarafından hazırlanan Bisiklet Kurs çalışmaları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylandı.

Bisiklet Modül kılavuzunda ilgili spor branşında,  Ölçme ve Değerlendirme, Amaç, Eğitim Süreci, Ders içeriği vs. bilgilere yer verilmesi istenerek, öğreticinin ders müfredatı şeklinde uygulama yapılması amaçlanmıştır.

Bisiklet Modül Programı için  http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/kurslar/Spor-Bisiklet.pdf  adresini ziyaret ediniz.

Bisiklet Modülün Amacı;

Kent içinde bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak, bisiklet kullanımında yaşanılan olası sorunları ve karşılaşılan fiziki olumsuzlukları gidermek, okullarda kısa ve orta dönemde bisiklet eğitimini sağlamak, uzun dönemde de ise kentlerde bisikletle ulaşımın yaygınlaştırılması ve bu sayede bisiklet sporunun da gelişmesine hizmet etmek için hazırlanmıştır.

EĞİTİMCİLER KİMLERDİR ve KİMLERDEN OLUŞUR

* Programın uygulanmasında spor alanında eğitim almış olan alan öğretmenleri görev alır.
* Programın uygulanmasında gerektiğinde spor alanı alanındaki meslek elemanlarından yararlanır.
* Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesinden veya ilgili federasyondan 2. Kademe antrenörlük belgesi almış olmalıdır. 2. Kademe antrenörlük belgesi bulunmaması durumunda 1. Kademe antrenörlük belgesine sahip olanlar da eğitim verebilir.
* Hafta da  40 saat aşmamak kaydı ile ilgili spor faaliyetinde ders verilmektedir.
Bisiklet (Modüler sistemle) kursları bütün Türkiye’de bu programa göre açılacak olup antrenör arkadaşlar ve Usta öğreticilere duyurulur. 

Dağ Bisikleti Teknik Kurul Bşk.
Gürol ÇAYDAŞ


Programa katkı sağlayanlar;

Gürol ÇAYDAŞ

:Dağ Bisikleti Teknik Kurul  Bşk.

Ali YILMAZ

:Dağ Bisikleti Teknik Kurul Üyesi

Gazi BİLİR

:Dağ Bisikleti Teknik Kurul Üyesi

Temuçin GARZAN

:Dağ Bisikleti Teknik Kurul Üyesi

Yunus YETKİN

:Dağ Bisikleti Milli Takım Antrenörü

Aziz SIRNAÇ

:Dağ Bisikleti Milli Takım Antrenörü

Kamil ALEV

:Dağ Bisikleti Milli Takım Antrenörü

Detaylı Bilgi İçin:
Kamil ALEV   0535 596 44 52